Reklamní a produkční agentura   

NOVINKY

arr3Podzim přišel dřív a my ve volných chvílích, většinou ráno okolo 05.00 hodin pomalu upravujeme náš...

KONTAKTY

Petra Voráčová - DIGRS
Hrubínova 167/4
412 01 Litoměřice
tel: 416 734 754, 603 748 118, 604 846 940
digrs@digrs.cz
IČ:72703920 DIČ:CZ8059272672

Digitalizace

Digrs se už zaměřuje na digitalizaci historických materiálů od roku 1996. Provádíme scanování nejen plošných materiálů bez omezení rozměrů s přesností 0,001 mm na jeden metr délky, ale také snímání 3D předmětů (pečetí..) Vyvinuli jsme si některé vlastní technologie, např. digitalizaci dat, které již lidské oko není schopno v nosiči (papír, pergamen...) zaznamenat a jejich převod zpět do naprosto čitelné podoby. Digitalizujeme veškeré druhy písemností, pergamenů, fotografií, daguerotypií, negativů na skle i vinylu, biblí, kodexů, knih, historických map, obrazů, analogových filmů, LP a SP vinylových nosičů, VHS kazet, audia a videa. Špičkové technologie, softwarové vybavení a spojení pracovníků z oborů audio-video, elektro, tisk, chemie a dohled restaurátorů nad celým procesem z nás dělají jednu z nejkompletnějších složek na trhu. Upozorňujeme, že vzhledem k náročnosti a přesnosti zpracování (což souvisí s cenou) se digitalizace nehodí na kopie současných stavebních plánů. Zde kopírujeme do formátu A3.

Zabýváme se nejen ukládáním dat na nosiče, ale i jejich zálohováním a následnou možností výroby faksimilií a replik.

K digitalizaci patří i scanování firemních archiválií do velikosti A3, jednostranné i oboustranné a jejich uložení do pdf, doc nebo jpeg formátu. Rychlost pro tento druh snímání je asi 3800 stran za hodinu.

Z pochopitelných důvodů na ochranu nejen autorských práv, ale i ochranu samotných originálů neprodáváme data ani kopie naskenovaných archiválií bez píseného souhlasu jejich majitele. Při vaší návštěvě vám předvedeme naši práci na některém z více než 10 000 CD nebo DVD, které obsahují více než 1 400 000 scanů.

Upozornění: pro požadavek digitalizace VHS kazet. Než půjdete k nám vyberte si na svém přehrávači časy s přesností na sekundu od a pokud chcete digitalizovat. Nejsme schopni z časovýh důvodů vyhledávat : na kazetě potřebuji stáhnout svatbu dcery... Mějte na vědomí, že na DVD se vejde zhruba 120 minut záznamu, aby byl kvalitní! Kazetu prosím opatřete časem digitalizace, jménem a telefonním číslem. Cena digitalizce je cca 3,- Kč/minutu záznamu.